Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України вимагає від РФ припинити примусову психіатричну експертизу по відношенню до кримських мусульман

8 / 12 / 2016

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти примусової психіатричної експертизи щодо незаконно затриманих в Криму громадян України.

Йдеться про примусову експертизу щодо Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, безпідставні звинувачення в терорістіческой діяльності російськими “владою” Криму.

“Вважаємо такі практики, як і інші форми тиску, застосуванням тортур щодо незаконно затриманих громадян Україні. Діюча таким способом, Російська Федерація продовжує грубо порушувати міжнародно-правові норми в області захисту прав людини, зокрема універсальну декларацію прав людини, Конвенцію про захист прав людини і основних свобод, Конвенції проти катувань та інших жорстокості, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання”, — зазначають у відомстві.

Крім того, МЗС України зажадав від РФ негайного звільнення Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, а також закликав міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію.

Вадим Сірук та Муслім Алієв були затримані в ході обшуків 11 лютого. Тоді російські силовики затримали 12 осіб, більшість з них згодом були відпущені. Рефат Алімов і Арсен Джепаров були затримані в квітні 2016 року. Всім заарештованим висунуто обвинувачення за статтею 205.5 ч.2 “участь у діяльності терористичної організації”.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини