Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України вимагає від окупаційної влади припинити репресії проти Умерова

22 / 08 / 2016

У Міністерстві закордонних справ України вимагають від окупаційної влади Криму звільнити заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. Про це написала в Twitter прес-секретар МЗС Мар’яна Беца.

«Стан Ільмі Умерова важкий. Вимагаємо від окупаційної влади негайно припинити репресії, каральні методи», —заявила представник українського МЗС.

Російська влада в Криму судить Ільмі Умерова за «сепаратизм». Під час суду щодо призначення йому психекспертизи Умерову стало погано, і його госпіталізували з підозрою на інфаркт. 18 серпня його примусово перевели до психоневрологічного диспансеру, незважаючи на протести адвокатів.

Дочка Ільмі Умерова Айше повідомила, що в неділю, 21 серпня, у її батька різко погіршилося здоров’я, впав тиск і він втратив свідомість.

Імовірно, криза настала через порушення режиму харчування і як наслідок гіпертонічного кризу 11 серпня, коли Умерова госпіталізували із зали суду.

Адвокат Умерова Марк Фейгін заявив, що розцінює приміщення його підзахисного до психіатричної лікарні як тортури. За його словами, захист збирається відправити звернення до Європейського комітету проти тортур в Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ.

Адвокат Микола Полозов повідомив, що в понеділок буде в Сімферополі, аби забезпечити юридичний захист Ільмі Умерова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини