Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України вимагає організувати зустріч Чийгоза зі смертельно хворою матір'ю

16 / 06 / 2017

У Міністерстві закордонних справ України зажадали від окупаційної влади Криму дозволити політв’язню Ахтему Чийгоз побачитися з матір’ю, яка знаходитися при смерті. Про це на своїй сторінці в Twitter заявила спікер українського МЗС Мар’яна Беца.

«Вимагаємо від окупаційної влади АРК дозволити політв’язню Чийгозу побачитися з матір’ю, яка при смерті», – написала представник МЗС України.

Беца додала, що Чийгоз вже більше двох років перебуває у в’язниці з політичних мотивів, і тому має право побачити хвору матір.

Вчора, 15 червня, адвокат Микола Полозов повідомив, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму знову відмовив в задоволенні клопотання захисту про надання Ахтему Чийгозу можливості побачитися з матір’ю, яка вже тривалий час страждає від смертельної недуги.

«Я звертаюся до громадян, громадських організацій, державних органів, перш за все України, звернути увагу на кричуще порушення прав українських громадян в Криму, сина і матері Чийгоза Ахтема Зейтуллаевіча і Чийгоз Аліє Абдураімовни з боку влади Російської Федерації», – написав адвокат.

Микола Полозов закликав негайно звернутися до міжнародних структур, які здійснюють моніторинг і контроль за дотриманням прав людини.

«Необхідно негайно припинити нелюдське, принижуюче людську гідність поводження щодо Ахтема Чийгоза. Необхідно домогтися для нього можливості попрощатися з найближчою людиною», – додав Полозов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини