Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України вказує РФ на порушення прав людини в Криму

29 / 01 / 2016

Міністерство закордонних справ України засудило Російську Федерацію за порушення прав і основних свобод людини.

У документі, опублікованому на сайті українського МЗС говориться, що звіти міжнародних правозахисних організацій підтверджують про факти порушень прав людини на півострові та східних територіях України.

«Звіти і доповіді міжнародних організацій та правозахисних інституцій одностайно фіксують масове переслідування з боку окупаційних структур РФ етнічних українців та корінного кримськотатарського населення АР Крим за політичними і національними мотивами, вчинення актів насильства, залякування, обмеження їх права на свободу думки, совісті і релігії та права на свободу мирних зібрань та асоціацій», — йдеться в заяві.

МЗС України вважає, що злочинні дії окупаційної влади РФ повинні стати предметом уваги міжнародного співтовариства з метою забезпечення безперешкодного доступу основних конвенційних та моніторингових механізмів Ради Європи та інших міжнародних організацій на окуповану територію Кримського півострова.

Також у Міністерстві висловили сподівання, що візит Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи Жерара Штурмана на півострів буде першим кроком, який змусить РФ до безумовного дотримання її міжнародних зобов’язань у галузі прав людини.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини