Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Микола Полозов розповів про візит до Слідчого комітету

6 / 03 / 2017

Сьогодні, 6 березня, в Слідчому комітеті РФ по Криму адвокат Микола Полозов дав пояснення в рамках дослідчої перевірки за фактом його допиту співробітниками ФСБ. Про це в коментарі QirimInfo розповів сам адвокат.

«У Слідчому комітеті я докладно розповів про те, що дії слідчого ФСБ [допит] були явно незаконними. Я був примусово і незаконно доставлений у відділення ФСБ, де мене спробували допитати. На питання я відмовився відповідати, тільки з тих підстав, що по-перше мені забороняє це робити федеральний закон про адвокатуру, по-друге у слідчого не було повноважень допитувати мене за обставинами надання юридичної допомоги, ні вчиняти дії по рішенню суду, яке не набрало законної сили. На цьому і була завершена сьогоднішня розмова», — розповів Полозов.

Нагадаємо, 25 січня адвоката примусово доставили до відділення ФСБ, де спробували допитати у справі його підзахисного Ільмі Умерова. Тоді Полозов відмовився давати свідчення. Пізніше слідчий ФСБ Скрипка направив до Слідчого комітету матеріали для перевірки за ознакою злочину передбаченого статтею 308 КК РФ «Відмова свідка від дачі показань». Перевірка СК триватиме до 9 березня.

«Слідчому були надані протокол і відео мого допиту», — додав Полозов.

Що стосується результатів перевірки, то адвокат впевнений, що кримінальна справа має бути порушена не проти нього, а проти слідчого ФСБ за перевищення посадових повноважень.

«Перевірку проводить та ж слідча, яка вела дослідчу перевірку щодо мене у попередній справі, коли мене звинувачували за статтями: неповагу до учасників процесу, образу представників влади і перешкоджання правосуддю. По попередній перевірці слідчий винесла відмову в порушенні кримінальної справи. Що стосується цієї перевірки, якщо діяти за законом, то жодної кримінальної справи бути не повинно. Повинна бути, як мінімум, кримінальна справа стосовно слідчого ФСБ за перевищення посадових повноважень. Він наперед знав, що мене не можна допитувати. Що стосується перспектив, то я все-таки сподіваюся, що жодної кримінальної справи не порушуватимуть. Найчастіше значення має політична кон’юнктура. Можу точно сказати, рішення будуть приймати не тут в СК, а в Москві», — пояснив Полозов.

Нагадаємо, Верховний суд Криму залишив у силі рішення судді Київського районного суду Віктора Можелянского, який дозволив допитати Миколу Полозова в якості свідка у справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Раніше також повідомлялося, що Київський районний суд Сімферополя вже протягом місяця почне розглядати кримінальну справу стосовно Ільмі Умерова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини