Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мустафаєву і Муждабаєву присудили 12 і 3 діб адмінарешту відповідно

13 / 04 / 2017

Бахчисарайський міський суд присудив Мідату Муждабаєву 3 діб адмінарешту, Сейдамету Мустафаєву – «поки що» 12 діб адмінарешту. Завтра вранці суд розгляне ще одну справу Мустафаєва, згідно з якою він звинувачується в участі в несанкціонованому мітингу під час обшуку в будинку активіста Сейрана Салієва 26 січня 2017 року. Про це розповіли адвокат Едем Семедляєв і юрист Ліля Гемеджі, які представляли в суді інтереси Муждабаєва і Мустафаєва.

Сторона захисту акцентувала увагу на грубих порушеннях судом прав обвинувачених.

«Ми з Лілею Гемеджі представляли інтереси Сейдамета Мустафаєва. Нас запевнили, що інші справи без нас не розглядатимуть. Однак згодом нам стало відомо, що всі інші адміністративні справи розглянули без нас. Кожного заводили в кабінет судді і швидко давали кому 7 діб, кому 2 доби, кому штраф. Не дослідивши ні свідчення свідків, ні довідки, які ми зібрали, тому що вони всі перебували у мене. По суті слідчий і працівники суду нас обдурили, сказавши, що сьогодні черговий суддя – Кошелев Василь Іванович і тільки він буде розглядати всі справи. Ми майже 4 години розглядали одну справу, а в цей час інші швиденько прогнали інші судді», – пояснив адвокат Едем Семедляев.

Також він наголосив на порушеннях, що мали місце в справі Мустафаєва.

«Матеріали зібрали похабно. Видно, що слідчі особливо не морочилися. На півтори сторінки замначальника установи щось написав, підписав. Який експерт, в якій області і що розглядав – жодного пояснення в документі немає. У додатку – три папірці, не зрозуміло яких. Ми клопотали про допит тих, хто направив матеріали на експертизу і проводив її – суд відмовив. Також ми допитали двох понятих, які були присутні при обстеженні. Вони пояснили, що бачили сьогодні [на слідчому заході] зовсім іншу сторінку у Вконтакте, ніж та, що вказана у справі», – роз’яснив Семедляев.

Адвокат окремо відзначив, що заарештований сьогодні на три доби кримський татарин Ремзі Зудієв – людина похилого віку, діабетик, котрий переніс операцію на серці кілька років тому.

Захист планує оскаржити всі рішення, винесені сьогодні Бахчисарайським судом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини