Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Муфтій Криму звертався до російських силовиків зі скаргами на нібито прихильників «Хізб ут-Тахрір», – документ

18 / 10 / 2016

Муфтій Криму Еміралі Аблаєв звертався до російських силовиків для “вжиття заходів реагування” щодо ймовірних членів «Хізб ут-Тахрір”. Відповідні документи опублікував організатор громадянської блокади Криму Ленур Іслямов.

У документі від 29 липня 2016 року на ім’я начальника “управління” ФСБ, “міністра внутрішніх справ” і “прокурора” Криму з підписом муфтія повідомляється про те, що з вини ймовірних членів «Хізб ут-Тахрір” і “секти хабашитів” були зірвані святкові молебні у 12 мечетях. Аблаєв нагадав, що це підпадає під визначення “екстремістської діяльності” і просив російські силові органи відреагувати.

 
 

У документі згадується одна людина, яка нібито має відношення до організації того, що сталося. У відкритих джерелах немає інформації про те, чи залучався він до кримінальної відповідальності російськими силовиками, чи піддавався обшукам або допитам.

Нагадаємо, адвокат Еміль Курбедінов заявив, що муфтій має відношення до арештів мусульман у Криму.

“Обшуки в мечетях, швидше за все, відбуваються навіть з ініціативи муфтіяту в щільному зрощенні зі спецслужбами. У нас в руках є кілька документів за підписом муфтія, де він пише певні речі. Ці документи ми будемо оприлюднювати дещо пізніше. Тобто докази того, що обшуки і репресії по відношенню до мусульман тієї чи іншої категорії, тих чи інших поглядів відбуваються за підписом і з санкціонування муфтія Криму”, – розповів Курбедінов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини