Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Молодь країн Східної Європи вразлива до російської пропаганди, — КримSOS

1 / 12 / 2021

Україні варто посилити інформаційну кампанію щодо подій в Криму та на Донбасі серед молоді колишніх соціалістичних держав Східної Європи. Ці люди є вразливими до російської пропаганди. 

Таку думку висловив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко за підсумками онлайн-зустрічі зі словацькими студентами «Крим та Донбас: поточна ситуація з правами людини та ключові тренди» 30 листопада.

Євгеній Ярошенко

За його словами, в цих державах існує певний інформаційний вакуум щодо подій в Україні, і цей вакуум успішно заповнює російська пропаганда.

«В колишніх країнах радянського блоку молодь є більш вразливою до російської дезінформації. Ці люди народились вже після демонтажу соціалістичного табору, або в останні його роки. На відміну від людей старшого покоління, вони не застали за свого життя революції в Угорщині у 1956 році, Празьку весну 1968 року, не пам’ятають воєнний стан в Польщі у 1980-роках. Вони виросли у більш сприятливий час в плані економіки і громадянських свобод, вони користуються всіма благами європейської цивілізації і можуть не усвідомлювати, що так було не завжди. На відміну від їхніх батьків, яким є з чим порівнювати і які мають більш обережне ставлення до Радянського Союзу і Росії», — сказав Євгеній Ярошенко.

У якості прикладу аналітик КримSOS, розповів про ситуацію у Словаччині, де, за даними Pew Research Center більш як 60% населення позитивно ставляться до сучасної Росії попри її агресивну політику.

www.pewresearch.org

«За моїми спостереженнями, у словацькому суспільстві існує недостатня обізнаність про ситуацію в Україні, про Крим і Донбас. Це наші сусіди, але, на жаль, вони мало знають про те, що відбувається у нас. Враховуючи те, що РФ має великий досвід ведення інформаційних війн, має шалені ресурси, які витрачаються на пропаганду, цей вакуум легко заповнює російська пропаганда зі своїми наративами. Тому пересічному словаку значно легше повірити у російські міфи та дезінформацію про Крим, ніж в об’єктивну реальність. Українська держава і суспільство мають активно працювати в інформаційному полі Словаччини та інших постсоціалістичних країн», — сказав Євгеній Ярошенко.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини