Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Могеріні засудила затримання Курбедінова та закликала його звільнити

31 / 01 / 2017

Європейська служба зовнішніх справ засудила затримання та арешт адвоката Еміля Курбедінова та закликала його звільнити. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

«Затримання правозахисника Еміля Курбедінова <…> є продовженням тривожної тенденції посилених атак на важливу роботу, яку здійснюють правозахисники щодо захисту прав кримських татар і тих, хто не визнає анексії півострова», – йдеться у заяві відомства.

У заяві також зазначається, що у зв’язку з забороною Меджлісу серйозно порушуються права кримських татар, а обвинувачення в екстремізмі проти Ільмі Умерова мають бути зняті.

«Відомство Могеріні є так званим «МЗС» Євросоюзу, що виражає загальну позицію всіх членів ЄС щодо зовнішньополітичних питань. Однак Служба не робить заяву щодо кожного випадку порушень прав людини, незважаючи на пріоритетність теми Криму для ЄС. Заява по затриманню Курбедінова вказує на те, що затримання, навіть адміністративне, і тиск на адвокатів, є «червоною лінією» для ЄС», – пояснює експерт з міжнародного права Євгенія Андреюк.

Нагадаємо, сьогодні, 31 січня, у Києві на Майдані Незалежності активісти провели акцію «Беззахисні захисники» на підтримку арештованого в Криму адвоката Еміля Курбедінова.

Раніше на підтримку Курбедінова виступили російський правозахисний центр «Меморіал», правозахисні організації Amnesty International, Freedom House, Front Line Defenders та інші.

Свою солідарність з Курбедіновим висловили також російські адвокати, направивши звернення до Федеральної палати адвокатів РФ з проханням вжити заходи щодо його захисту.

Еміль Курбедінов був затриманий 26 січня у Бахчисараї співробітниками управління з протидії екстремізму. У той же день Залізничний районний суд Сімферополя визнав Курбедінова винним в адміністративному правопорушенні, передбаченому ст. 20.3 КпАП РФ, і постановив притягнути його до адміністративного арешту строком на 10 діб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини