Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Міжнародний суд ООН винесе рішення про тимчасові заходи у справі України проти Росії 19 квітня

11 / 04 / 2017

Вчора, 10 квітня, Міжнародний суд ООН в Гаазі повідомив, що 19 квітня буде винесено рішення про тимчасові заходи щодо позову України проти Росії.

Україна подала клопотання про винесення рішення про тимчасові заходи, в якому просила суд вирішити, що РФ повинна здійснювати належний контроль над своїм кордоном з Україною, запобігати подальшого фінансування терористичних актів, зупиняти і запобігати будь-які перекази і переміщення з території Російської Федерації грошей, зброї, транспортних засобів, обладнання, підготовки осіб для формувань, які беруть участь в терористичних актах проти цивільних осіб в Україні, і утримуватися від будь-яких актів расової дискримінації проти осіб, груп осіб або установ на території, що знаходиться під її контролем, включаючи Кримський півострів.

Відносно Криму Україна вимагає, щоб Росія припинила будь-які акти пов’язані з расовою дискримінацією щодо кримських татар і щодо українців, які проживають на території Криму.

Експерт з міжнародного права Євгена Андреюк в коментарі QirimInfo заявила, що рішення суду, швидше за все, буде на користь української сторони.

«Питання в тому, в яких це буде рамках, чи буде це тільки рішення щодо Росії, або таке ж рішення буде винесено щодо України, що Україна не повинна вживати ніяких заходів для погіршення ситуації. І можливо в цьому рішенні хоч якісь можуть бути зачіпки, які зможуть хоч якось вказати яку думку суду щодо в цілому цього спору і щодо далі питань юрисдикції та розгляду справи по суті», – сказала Андреюк.

Нагадаємо, Міжнародний Суд ООН в Гаазі розпочав слухання про застосування запобіжних заходів у справі України проти Росії. Нагадаємо, Україна подала позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо порушення Росією конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини