Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Міжнародний суд ООН почав розгляд справи України проти Росії

6 / 03 / 2017

Міжнародний Суд ООН в Гаазі розпочав слухання про застосування запобіжних заходів у справі України проти Росії. Нагадаємо, Україна подала позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо порушення Росією конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

«У запиті про застосування запобіжних заходів Україна просить Суд зобов’язати Російську Федерацію припинити порушення міжнародного права. Зокрема, Україна звертається до Суду з клопотанням зобов’язати Російську Федерацію забезпечити ефективний контроль за своїм кордоном, припинити постачання зброї до України, зупинити підтримку незаконних збройних формувань, які завдають шкоди цивільному населенню України, а також утриматись від будь-яких подальших актів етнічної дискримінації в окупованому Криму», – йдеться у коментарі Міністерства закорднонних справ.

Запобіжні заходи дозволять Суду стримати погіршення ситуації і захистити цивільне населення, протягом часу розгляду справи. У Міністерстві закордонних справ України сподіваються, що Міжнародний суд ООН у Гаазі винесе рішення протягом кількох тижнів. Міжнародний Суд ООН розглядає запити про запровадження тимчасових заходів у прискореному порядку.

«Очікується, що слухання про застосування тимчасових заходів триватимуть чотири дні. Україна представить аргументи в понеділок 6 березня та в середу, 8 березня. Російська Федерація представить свої аргументи у вівторок 7 березня та в четвер 9 березня», – повідомляють у МЗС.

Саме ж слухання справи України проти Росії у Міжнародному суді ООН, скоріш за все, виявиться тривалим. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив експерт-міжнародник Андрій Бузаров.

«Є інформація, що справа може тривати кілька років. Називають цифри 5-7 років. У цьому і складність. У міжнародних інстанціях, що стосуються міжнародних проваджень, справ між державами, ніколи не буває швидких судових слухань. У цьому головна складність і головний мінус для України. Тому тут треба націлюватися на дуже довгий марафон», – зазначив Бузаров.

Експерт зазначає, що наслідки для Росії можуть бути як у вигляді відповідальності окремих посадових осіб, винних у здійсненні злочинних дій, про які заявляє Україна, так і у компенсаціях збитків Україні. Усе залежить від доказів підготовлених українською стороною, заявляє експерт.

Нагадаємо, у січні голова МЗС Павло Клімкін заявив, що позов України до Росії в Міжнародному суді ООН в Гаазі почнуть розглядати в березні.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини