Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Місцева влада не бажає чути ні переселенців, ні громадські організації, які працюють із ними

22 / 01 / 2016

 – Інно, розкажіть, будь ласка, чим займається Радник з питань переселенців? Подібна посада введена зовсім нещодавно, тому багато хто не знає.

 До моїх обов’язків входить налагодження контактів між переселенцями регіону з органами влади та місцевого самоврядування, а також із членами приймаючої громади. Також я допомагаю переселенцям, які звертаються за різного роду допомогою, працюю з управліннями та департаментами соцзахисту, громадськими та волонтерськими організаціями, працюємо з ними над створенням Програми розвитку області в тому числі і щодо реінтеграції переселенців в приймаючі громади. Якщо коротко окреслити рід занять, то якось так.

 – Розкажіть, що Вас підштовхнуло до участі у проекті?

 Розумієте, причин дуже багато. До цього я працювала в соціальній програмі з надання безкоштовної юридичної допомоги соціально незахищеним верствам населення. Певною мірою це і призвело до професійного «вигорання» та підштовхнуло до пошуку нової роботи. Я хотіла аби вона була пов’язана із юриспруденцією.

Після трагедії під Волновахою я потрапила до проекту «Юридична сотня» в якості юриста-волонтера для військовослужбовців. Коли почалися бойові дії на сході і загострилася ситуація в Криму, я багато працювала з переселенцями. Розумієте, вони ж тоді навіть не мали відповідного статусу – не було жодного нормативно-правового акту, котрий регулював би їхнє становище. Це і є для мене головною метою проекту – вирішення найболючіших проблем переселенців або хоча б напрацювання такої схеми та її законодавче закріплення.

 – Чого потребують переселенці у Волинській області?

 Думаю, що я нікого не здивую, коли скажу, що це житло та медична допомога. Це дивно, але за весь час проекту [4 місяці] жоден переселенець не звернувся із проханням допомогти у працевлаштуванні. У той же час, на роботу Центру зайнятості вони скаржились. Нашому регіону необхідна гуманітарна допомога – потрібна інформація про те, де і від кого її отримати. Є певні недоліки і в роботі Державної міграційної служби. Причина проста – незнання норм законодавства, які регулюють права внутрішніх переселенців.

  – З якими перешкодами Ви зіткнулись протягом чотирьох місяців роботи Радником?

 Найбільша проблема – небажання органів місцевого самоврядування працювати над реалізацією прав переселенців. Місцева влада не бажає чути ні переселенців, ні громадські організації, які працюють із ними. Проблеми допомагають вирішувати контакти, напрацьовані попереднім досвідом та наполегливість.

 – Якою історією із практики Ви б хотіли поділитися?

 Найбільше мені запам’яталася справа переселенця Циганова. Він прибув на Волинь із Криму 1,5 роки тому і, на жаль, не зміг оформити пенсію на пільгових умовах. Підстава для відмови суперечила і правилам чинного законодавства і здорового глузду! Завдяки нашим зусиллям, ця справа розглядалася у місцевому загальному суді, який прийняв постанову на користь кримчанина. Зараз же справа знаходиться на апеляції.

З Радником міністра соціальної політики з питань ВПО у Волинській області можна зв’язатися за телефоном 066 269 09 79, 096 141 12 45 або написавши на пошту: i.nechyporuk@krymsos.com

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини