Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мінсоцполітики: Україна подасть до ЄСПЛ на Росію за усиновлення дітей з Криму

8 / 06 / 2016

Україна подасть до Європейського суду з прав людини позов з приводу незаконного усиновлення кримських дітей громадянами Російської Федерації. Про це на прес-конференції, організованої проектом Free Crimea та Інститутом Горшеніна, сказав Сергій Устименко, заступник міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції, повідомляє Lb.ua.

“Була інформація про “Поїзд надії” [у 2014 році] в засобах масової інформації. Що ми зробили? Ми повідомили в Херсонську область, органи внутрішніх справ порушили справу. Коли всі можливості на національному рівні будуть вичерпані, ми можемо звернутися до Європейського суду з прав людини. Так ми і будемо робити. Інакше з Росією – це розмова з глухим. Будемо діяти через міжнародні правові інститути”, – заявив заступник міністра.

“Поїзд надії” – це програма російського соціального проекту “Дитяче питання”, яка протягом кількох років допомагає громадянам РФ, які бажають усиновити дітей. Вона полягає у відправці з Москви у різні регіони Росії спеціального поїзда з охочими усиновити дитину. У 2014 році такий поїзд приїжджав в окуповані Росією Севастополь і Сімферополь.

Стаття 21 Конвенції ООН про права дитини передбачає, що держави-учасниці, які визнають або дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб усиновлення дитини здійснювалося виключно з дозволу компетентного органу.

Згідно з вимогами ст.283 Сімейного кодексу України, усиновлення іноземними громадянами дітей громадян України має відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей. В Україні таким органом є Міністерство соціальної політики.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини