Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Методи окупаційних “судів” для утримання кримчан у СІЗО: коментар аналітика КримSOS 

3 / 11 / 2023

1 листопада 2023 року так званий «Верховний суд Сімферополя» залишив у СІЗО активістів з «п’ятої Бахчисарайської групи у справі Хізб ут-Тахрір» після розгляду апеляції. Аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко пояснив, як фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» продовжують запобіжні заходи та які механізми для цього використовують окупаційні «суди».   

«Цих фігурантів обвинувачують, як правило, за двома статтями. Це, власне, “організація діяльності терористичної організації” (чи “участь у діяльності терористичної організації”) або – приготування до “насильницького захоплення влади”. Причому друге обвинувачення висувають уже через пів року-рік після їхнього арешту», – розповів аналітик у коментарі Громадському Радіо. 

На його думку, існує вірогідність, що друге обвинувачення застосовують, щоб унеможливити пом’якшення запобіжного заходу на етапі досудового слідства. «Оскільки за такої комбінації обвинувачень будь-які аргументи щодо того, щоб людини випустити із СІЗО, стають неактуальними», – додає аналітик. 

Що ж до «п’ятої Бахчисарайської групи у справі Хізб ут-Тахрір», то, на думку Євгенія Ярошенка, «аргументами» для продовження їм запобіжного заходу можуть бути:   

  • особлива тяжкість злочину;  
  • наявність українського громадянства;  
  • ймовірність приховування від слідства.  

Але всі ці аргументи обвинувачення безпідставні. Захист же, як правило, апелює до того, що у підсудних є декілька малолітніх дітей, незадовільний стан здоров’я, відсутня судимість. Також наголошують на необхідності поширення на підсудних IV Женевської конвенції, згідно з якою на окупованій території має застосовуватися українське законодавство. 

Довідка: «Хізб ут-Тахрір» — міжнародна політична ісламська партія, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально «Хізб ут-Тахрір» діє на території України та у більшості держав світу. Окупанти виносять вироки терміном до 20 років позбавлення волі за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір». 

Джерело фото: Кримська солідарність

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини