Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Меморіал» визнав ще шістьох кримчан політв'язнями

17 / 06 / 2020

Про це повідомляється на офіційному сайті Центру.

«Засуджені мусульмани виявилися винні тільки в тому, що були учасниками громадського об’єднання. Їм не ставили у провину підготовку терактів або озвучування терористичних погроз. Їхнє переслідування порушує ст. 28 Конституції Росії, яка гарантує кожному «свободу совісті, свободу віросповідання», — йдеться в повідомленні організації.

На думку «Меморіалу», оголошення «Хізб ут-Тахрір» терористичною організацією — незаконне, а несправедливість переслідування мусульман, яких обвинувачують у причетності до організації в ситуації з Кримом ускладнюється тим, що за українським законодавством ця організація легальна.

«У рішенні Верховного суду від 2003 року ХТ присвячений один абзац з трьох пропозицій. У них не міститься ніяких доказів її терористичної діяльності. За роки, що минули з визнання ХТ терористичною організацією в РФ, до кримінальної відповідальності за обвинуваченнями, пов’язаними з участю в ній, були притягнуті сотні мусульман. З кожним роком суди призначають віруючим все більш тривалі терміни позбавлення волі (до 24 років колонії суворого режиму). В даний час за обвинуваченнями в причетності до ХТ переслідують близько 300 осіб», — говориться на сайті «Меморіалу».

Айдера Джаппарова, Різу Омерова та Енвера Омерова затримали 10 червня 2019 року і обвинуватили за ст. 205.5 ( «організація або участь в діяльності терористичної організації»).

У жовтні 2018 року уродженців Киргизстану Акрамжона Абдуллаєва і Нематжона Ісроілова засудили до 15 і 13 років ув’язнення за те, що вони були членами організації «Хізб ут-Тахрір» і нібито «вербували» в її лави жителів Севастополя.

Зараз в списках політичних в’язнів правозахисного центру «Меморіал» знаходяться 59 кримчан.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини