Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Меморіал» визнав кримчанина Ісмета Ібрагімова політв'язнем

16 / 06 / 2021

Про це повідомляється на сайті Центру.

«Ми вважаємо, що його переслідують у зв’язку з ненасильницьким здійсненням права на свободу совісті, віросповідання і асоціацій. За наявними даними, він був позбавлений волі за відсутності складу злочину, з метою припинення його релігійної діяльності, а також придушення громадянської активності жителів анексованого Криму. При аналізі матеріалів справи Ібрагімова складається враження, що слідство просто поєднало опис реальних дій і подій, що відбувалися на зустрічах прихильників “Хізб ут-Тахрір”, з формулюваннями кримінальних статей, які йому закидають», – йдеться у заяв «Меморіалу.

Також, правозахисники вказують на те, що російське слідство не зробило жодних зусиль для того, аби довести провину Ібрагімова, вважаючи, на думку «Меморіалу», що причетність до організації «Хізб ут-Тахрір» автоматично доводить факт скоєння злочинів.

Нагадаємо, вранці 7 липня 2020 року в різних районах Криму відбулися обшуки, після яких затримали Ісмета Ібрагімова, а також Олександра Сізікова, Сейрана Хайретдінова, Еміля Зіядінова, Аліма Суф’янова, Вадима Бектемірова та Зекір’ю Муратова. 

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Детальніше про обшуки 7 липня читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини