Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Меморіал» визнав фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» політв'язнями

24 / 09 / 2020

Про це повідомляється на сайті організації.

«Кримські мусульмани виявилися винними тільки в тому, що були учасниками релігійного громадського об’єднання. Їх не звинувачували у підготовці терактів.

Переслідування алуштинців порушує ст. 28 Конституції Росії, яка гарантує кожному “свободу совісті, свободу віросповідання”», — йдеться у заяві.

«Меморіал» також заявляє, що оголошення «Хізб ут-Тахрір» терористичною організацією — незаконне. У правозахисному центрі підкреслюють, що рішення Верховного суду РФ про визнання «Хізб ут-Тахрір» терористичною організацією засноване на «записці» з ФСБ, де «Хізб ут-Тахріру» присвячений абзац всього з трьох речень. У них не міститься жодних доказів її терористичної діяльності.

Нагадаємо, російські силовики затримали кримчан Ельдара Кантімірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ РФ заявила, що їх обвинувачують за ст. 205.5 КК РФ (організація або участь в діяльності терористичної організації) і слідство стосується релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Халілова і Месутова обвинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації»). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 25 років до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму.

Кантімірова і Нагаєва обвинуватили за ч.2 ст.205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років.

Пізніше всіх фігурантів також обвинуватили за ч.1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»), яка передбачає до 10 років позбавлення волі.

Зараз всі політв’язні цієї групи знаходяться в слідчому ізоляторі №1 Ростова-на-Дону, а кримінальна справа перебуває на етапі судового розгляду.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини