Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Меморіал» визнав активіста Володимира Балуха політв'язнем

8 / 02 / 2017

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав затриманого кримського активіста Володимира Балуха політв’язнем і закликав негайно його звільнити.

«З великою часткою ймовірності можна припустити, що безпосереднім приводом до фабрикування кримінальної справи відносно активіста стало те, що 29 листопада 2016 року його вивісив на своєму будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні 18». Після цього до нього приходив голова сільради з помічниками, погрожував, що його поведінка спричинить за собою наслідки, включаючи «виявлення» у Балуха зброї або наркотиків, і вимагав зняти табличку», –  йдеться в повідомленні правозахисного центру.

У Меморіалі також, зазначають, що активіст, будинок якого 2015 року двічі обшукували, навряд чи став би зберігати боєприпаси. Правозахисники наголошують, що обрана міра запобіжного заходу стосовно Балуха є «непропорційною суспільній небезпеці злочину».

«Кричущим є сам факт утримання під вартою обвинуваченого у нетяжкій статті без будь-яких серйозних підстав»,– йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, український фермер Володимир Балух був заарештований 8 грудня своєму будинку в селі Серебрянка Роздольненського району Крима. Раніше, 29 листопада Балух на стіні власного будинку розмістив табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні 18». В цей же день до нього приїхав голова сільської ради Степанюк Віталій Вікторович з загрозою звернутися в поліцію і зажадав зняти табличку.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини