Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Меморіал: в Криму зросла агресія по відношенню до ЛГБТ спільноти

16 / 06 / 2016

Російський правозахисний центр «Меморіал» опублікував звіт, в якому зазначається, що після анексії Криму Росією на півострові зросла нетерпимість по відношенню до ЛГБТ спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери, інтерсекс-люди).

«Багато ЛГБТІ сприйняли анексію Криму трагічно: вона означала поширення гомофобних норм російського законодавства і дискримінаційних практик на Крим. День офіційного оголошення Криму частиною РФ — 18 березеня 2014 року — ЛГБТІ-спільнота сприйняла як якийсь рубіж, після якого їм стало зовсім неможливо як би там не було заявляти про себе», — йдеться у звіті.

Також правозахисники відзначили, що з проблемами нетерпимості стикається не тільки ЛГБТ суспільство, а й люди, що «незвично виглядають».

«З проявами агресії стикаються не тільки самі ЛГБТІ, а й ті, хто, на думку оточуючих, за тими чи іншими ознаками схожі на ЛГБТІ або могли б ними виявитися. Ця проблема актуальна і для Криму, і для Донбасу. Мешканки Криму стверджують, що «зараз стали гомофобно ображати навіть хлопців з неформальними зачісками», — стверджують вони.

Звіт «Порушення прав ЛГБТ в Криму і Донбасі: проблема гомофобії на територіях, непідконтрольних України» підготовлений антидискримінаційним центром «Меморіал» за підтримки Центру громадянських свобод (Center for Civil Liberties).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини