Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Меморіал: переслідування Умерова – незаконне та політично мотивоване

3 / 08 / 2016

Російський правозахисний центр «Меморіал» зробив заяву з приводу переслідувань заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

У правозахисному центрі кримінальне переслідування Умерова назвали «незаконним та політично мотивованим».

«Він [Ільмі Умеров] не закликав до насильницьких дій, а кримінальне переслідування за вираження думки, в тому числі і стосовно питання приналежності Криму, особливо, жителем Криму – кримським татарином, чиї права і волевиявлення були порушені приєднанням Криму до Росії, явно суперечить як Конституції Росії, так і міжнародним зобов’язанням РФ. Політичний мотив переслідування вбачається в його спрямованості на припинення легальної публічної діяльності Умерова та на придушення за допомогою кримінальних репресій будь-якої публічної незгоди щодо приєднанням Криму», – йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті правозахисного центру.

Нагадаємо, 12 травня «прокурор» Криму Наталія Поклонська заявила, що слідчі УФСБ порушили проти Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм.

Раніше «Меморіал» визнав політв’язнями чотирьох осіб, які були заарештовані в Криму у справі «Хізб ут-Тахрір», а також засудженого на 20 років за звинуваченням у підготовці терактів в Криму режисера Олега Сенцова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини