Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Меморіал» опублікував оновлені списки політв'язнів в Росії і Криму

30 / 10 / 2020

За інформацією «Меморіалу», з 30 жовтня 2019 року кількість переслідуваних владою РФ кримчан зросла щонайменше на 21 людини.

Так, мова йде про жителів окупованого Криму, позбавлених волі за релігійними мотивами (справи про причетність до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір»), це: Марлен Асанов, Сервер Зекір’яєв, Ернес Аметов (згодом 16 вересня суд виправдав його, і він вийшов на свободу), Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Бєлялов, Сервер Мустафаєв, Едем Смаїлов, Рустем Емірусеїнов, Ескендер Абдулганієв, Арсен Абхаїров, Акрамжон Абдуллаєв, Айдер Джаппаров, Нематжон Ісроїлов, Різа Омеров, Енвер Омеров, Енвер Сейтосманов, Руслан Месутов, Ленур Халілов, Руслан Нагаєв і Ельдар Кантіміров.

Всього в списку «Меморіалу» політв’язнів в Росії 362 імені, рік тому їх було 305. Правозахисники називають ці списки «свідомо неповними», і стверджують, що реальне число політв’язнів «безсумнівно, істотно вище».

За даними громадської організації КримСОС, російська влада утримує під вартою 99 політв’язнів-громадян України, з них 94 — це мешканці окупованого Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини