Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Меморіал» назвав фігурантів «справи 26 лютого» політв'язнями

15 / 02 / 2016

Російський правозахисний центр «Меморіал» вважає політв’язнями обвинувачених у «справі 26 лютого» — заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, активістів Мустафу Дегерменджі і Алі Асанова.

Як говориться в повідомленні опублікованому на сайті правозахисного центру, російська влада переслідує саме кримських татар.

«Політичний мотив стає максимально очевидним, якщо врахувати, що переслідування зазнали тільки представники кримськотатарського Междлісу, які виступили на підтримку «Євромайдану», хоча насильство застосовувалося обома протиборчими сторонами приблизно в рівній мірі», — йдеться в повідомленні.

Співробітники «Меморіалу» відзначають, що свідчення про винність Чийгоза в організації заворушень звучать неправдиво.

«Показання свідків (у тому числі секретних), що говорять про причетність Чийгоза до цієї гіпотетичної організації заворушень, виглядають суперечливо і часто неправдоподібно: наприклад, Сергій Аксьонов говорить про те, що Чийгоз в мегафон закликав до миру, а без мегафону тихо віддавав команди про застосування насильства. Однак в такому випадку незрозуміло, як він був почутий в сильному шумі. У той же час, слідство проігнорувало відомі відеозаписи, на яких видно, що Чийгоз закликав людей до спокою і намагався розняти забіяк», — говориться в повідомленні.

Також правозахисники нагадали, що відповідно до ст. 70 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни, держава окупант не може піддати арешту, переслідуванню або засуджувати покровительство осіб за дії або думки, вчинені або висловлені до окупації або в період тимчасового припинення її дії, за винятком випадків порушень законів і звичаїв війни.

Правозахисний центр вимагає негайного звільнення всіх заарештованих за «справі 26 лютого» і припинення справи про масові заворушення біля Верховної Ради АРК.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини