Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Меджліс кримськотатарського народу подав скаргу до ЄСПЛ

31 / 03 / 2017

29 березня Меджліс кримськотатарського народу подав скаргу до ЄСПЛ у зв’язку з тим, що російська влада включили його в список екстремістських організацій і заборонила його діяльність.

Про це повідомляють на сайті правозахисного центру «Меморіал».

В Європейському суді з прав людини Меджліс представлять Правозахисний центр «Меморіал», Європейський центр захисту прав людини і Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Російська влада широко застосовують анти-терористичне і анти-екстремістське законодавство проти членів Меджлісу, незаконно обшукують ісламські школи, мечеті і будинки кримських татар.

Правозахисники задокументували 18 насильницьких зникнень, які до сих пір не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур.

Російська влада Криму змусили припинити діяльність єдиного телеканалу, що вів ефір кримськотатарською мовою «АТР», а газету Меджлісу «Авдет» виселили з приміщення, яке вони орендували багато років.

«Включення Меджлісу в список екстремістських організацій і припинення його діяльності порушують статтю 11 (свобода зібрань та об’єднань) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. Крім того, організацію заборонили, а її членів переслідують в зв’язку з їх політичною позицією, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав)», – йдеться в скарзі Меджлісу.

На розгляді ЄСПЛ перебуває близько трьох тисяч окремих скарг, що мають відношення до подій в Криму і на Сході України.

26 квітня 2016 року Верховний суд Республіки Крим визнав Меджліс екстремістською організацією, апелляціонну скаргу Меджлісу подану 26 вересня 2016 року Верховний суд РФ відхилив.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини