Меджліс кримськотатарського народу подав скаргу до ЄСПЛ

31 / 03 / 2017

29 березня Меджліс кримськотатарського народу подав скаргу до ЄСПЛ у зв’язку з тим, що російська влада включили його в список екстремістських організацій і заборонила його діяльність.

Про це повідомляють на сайті правозахисного центру «Меморіал».

В Європейському суді з прав людини Меджліс представлять Правозахисний центр «Меморіал», Європейський центр захисту прав людини і Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Російська влада широко застосовують анти-терористичне і анти-екстремістське законодавство проти членів Меджлісу, незаконно обшукують ісламські школи, мечеті і будинки кримських татар.

Правозахисники задокументували 18 насильницьких зникнень, які до сих пір не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур.

Російська влада Криму змусили припинити діяльність єдиного телеканалу, що вів ефір кримськотатарською мовою «АТР», а газету Меджлісу «Авдет» виселили з приміщення, яке вони орендували багато років.

«Включення Меджлісу в список екстремістських організацій і припинення його діяльності порушують статтю 11 (свобода зібрань та об’єднань) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. Крім того, організацію заборонили, а її членів переслідують в зв’язку з їх політичною позицією, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав)», – йдеться в скарзі Меджлісу.

На розгляді ЄСПЛ перебуває близько трьох тисяч окремих скарг, що мають відношення до подій в Криму і на Сході України.

26 квітня 2016 року Верховний суд Республіки Крим визнав Меджліс екстремістською організацією, апелляціонну скаргу Меджлісу подану 26 вересня 2016 року Верховний суд РФ відхилив.

Вибір редакції

Ще Новини