Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мати політв'язня Сервера Мустафаєва вийшла на одиночний пікет на підтримку сина напередодні винесення йому вироку

16 / 09 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Венера Мустафаєва сказала, що намагається привернути увагу громадськості до долі свого сина і засідання в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону, яке відбудеться 16 вересня, де буде винесено вирок вісьмом фігурантам другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Як ми писали раніше, 31 серпня під час судового засідання державний обвинувач вимагав засудити фігурантів другої Бахчисарайської групи на терміни від 15 років до 21 року ув’язнення в колонії суворого режиму.

Марлену Асанову прокурор вимагав в цілому дати 20 років позбавлення волі з обмеженням свободи на 1 рік 9 місяців та штрафом 800 тисяч рублів. 

Мемету Белялову — 21 рік з обмеженням свободи на 1 рік 11 місяців. 

Тимуру Ібрагімову — 20 років з обмеженням свободи 1 рік 9 місяців.

Ернесу Аметову прокурор вимагав дати 17 років 6 місяців з обмеженням свободи 7 місяців.

Сервера Зекір’яєву — 15 років з обмеженням свободи 5 місяців.

Сейрану Салієву — 19 років з обмеженням в 6 місяців.

Серверу Мустафаєву і Едему Смаїлову — по 17 років з обмеженням свободи 6 місяців.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року силовики ФСБ увірвалися в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.

21 травня 2018 року в Криму було затримано координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва та мешканця села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Обвинувачення проти них долучили до 2-ї Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».

На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини