Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мати політв'язнів Теймура та Узеїра Абдуллаєвих відвідала синів в башкирській колонії

28 / 05 / 2021

Про це вона повідомила в Facebook.

Спочатку жінка відвідала колонію №16, де утримують її старшого сина — Узеїра. За її словами у нього сильний набряк хворої ноги, в зв’язку з чим вона має намір домагатися його медобстеження, зокрема — взяття аналізів крові.

Пізніше жінка відвідала свого молодшого сина Теймура, якого утримуватимуть в ШІЗО виправної колонії №2 як мінімум до 9 червня (політв’язню постійно продовжує термін утримання).

«Він весь хворий, обличчя набрякле, очі червоні, очне яблуко жовте, на кутах губ рани, що свідчить про запалення шлунково-кишкового тракту, язик в глибоких тріщинах. Слабкість, немає апетиту, болі в області серця, сильні шлункові болі і печінки …. Відразу після побачення, яке тривало з 12 години дня до 4 годин, виявляється, Тимура повели в ШІЗО. Це жорстоко! Не дали можливість поїсти і попити чаю. Я синові зробила передачу 20 кг, він її навіть не встиг побачити, — написала Діляра Абдуллаєва.

Також вона додала, що в його камері в ШІЗО щодня по 4 рази на день проводиться обшук. Під час одного з них у Теймура вилучили ручний силіконовий годинник, який потрібен йому для визначення часу намазу (молитви).

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року силовики з ФСБ і ОМОН увірвалися до будинків Теймура Абдуллаєва, його брата Узеїра Абдуллаєва, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова та Айдера Саледінова й затримали їх.

Їх обвинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації») і за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув’язнення фігурантам першої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців для кожного.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини