Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мати кримських політв’язнів вийшла з одиночним пікетом до Офісу Президента України

28 / 07 / 2021

Діляра Абдулаєва, мати фігурантів Сімферопольскої «справи Хізб ут-Тахрір» Теймура та Узеїра Абдулаєвих 28 липня вийшла на одиночний пікет біля Офісу Президента України на вул. Банковій у Києві. 

Про це вона  розповіла у коментарі QirimInfo.

За їй словами, вона вийшла на акцію для того, аби домогтися особистого прийому президента Зеленському, щоби поставити йому запитання про звільнення заручників Кремля.

«Я хотіла у нього запитати: чому, якщо про Донбас ще десь щось говориться, то про кримських бранців, про їх звільнення ніхто нічого не говорить? Я — громадянка України, я хочу особисто від свого президента почути відповіді, він повинен мене прийняти. Я мати тих хлопців, які не прийняли окупацію. Вони сидять за свої політичні переконання, за свою Батьківщину. Я прошу допомоги у президента в питанні визволення своїх синів і всіх українських політв’язнів», — сказала Діляра Абдулаєва.

На думку матері політв’язнів, питання визволення бранців Кремля залежить саме від президента, адже справи «Хізб ут-Тахрір» — політичні, а не кримінальні.

«Подивіться, члени “Талібану” вільно гуляють по Москві! Вони ведуть офіційні переговори з владою РФ, хоча ця організація теж заборонена в Росії, як і “Хізб ут-Тахрір”, нібито за зв’язки з якою засудили моїх синів. Це означає, що рішення Верховного суду РФ, який у 2003 році заборонив обидві організації, нічого не значать!», — сказала Діляра Абдулаєва.

Також мати політв’язнів розповіла QirimInfo про теперішній стан здоров’я своїх синів. За її словами Теймур Абдулаєв перебуває на межі нервового зриву, за час ув’язнення у нього розвинулась гіпертонія. 

«Після перенесеного коронавірусу у нього серйозні ускладнення. Він досі кашляє, у нього проблеми з серцево-судинною системою. Щодо Узеїра, то він живе на ліках, які приймає пригорщами. Я йому постійно посилаю препарати для серця і судин. Це дуже дорогі ліки. У Узеїра “діабетична нога”, вона набрякла. Я з начальником медслужби колонії №16 (у башкирському місті Салават, де утримують політв’язнів — ред.) домоглися госпіталізації Узеїра, але у тюремному шпиталі незадовільне лікування. Також в Узеїра грижа на зап’ястях. Йому потрібна операція», — розповіла мати кримських політв’язнів.

За словами Діляри Абдулаєвої, представники Офісу Президента під час пікету запросили її до Департаменту з питань звернень громадян, де вона написала заяву на прийом до президента. Чи відбудеться зустріч із Володимиром Зеленським їй поки невідомо, але жінка має намір і далі виходити на пікети.

Нагадаємо, в Росії Узеїра Абдулаєва засудили до 12 років позбавлення волі, а його брата Теймура —до 16 з половиною років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини