Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Матір політв’язня Сейрана Салієва відпустили з управління ФСБ 

29 / 08 / 2024

Затриману вранці 29 серпня кримськотатарську активістку Зодіє Салієву російські спецслужби відпустили з управління ФСБ близько 15:00 години. Про це повідомляють кореспонденти «Кримської солідарності».  

Сьогодні о сьомій годині в Бахчисараї російські силовики вдерлися до будинку Зодіє Салієвої – матері політичного бранця Сейрана Салієва, маючи намір провести огляд у її домі відповідно до постанови «суду». Однак їм це не вдалося, оскільки в постанові було вказано іншу адресу. Натомість у літньої жінки вилучили телефон та відвезли її до будівлі ФСБ у Сімферополі задля проведення «бесіди».  

Невістка 70-річної ветеранки кримськотатарського руху повідомила «Кримській солідарності», що близько 7:20 Зодіє написала їй: «до мене прийшли». Через 20 хвилин Муміне Салієва вже була біля будинку активістки. 

«Я її обійняла і відчула тремтіння, як міцно вона обійняла мене своїми руками. Наскільки я змогла, я надала їй первинну правову юридичну допомогу. Заспокоїла її, бо морально вона була розгублена. Це властиво людям, які неодноразово переживали у своєму будинку обшуки та переслідування силових структур», – розповіла Муміне. 

Наразі в Бахчисарайському відділі ФСБ та Управлінні ФСБ в Сімферополі відмовляються коментувати затримання активістки. 

Сама Зодіє каже, що в будівлі ФСБ з нею провели розмову, перевірили її книгу контактів у телефоні та з ким вона спілкується. Пізніше співробітники ФСБ взяли у неї розписку про нерозголошення, вилучили телефон та відпустили додому. 

Салієву затримують не вперше. У лютому 2022 року вона прийшла на слухання справи делегата Курултаю кримськотатарського народу Едема Дудакова. Тоді біля стін Бахчисарайського районного суду її затримали та відвезли до відділку поліції, де їй стало погано. Поліцейські викликали швидку допомогу та відпустили жінку з умовою про обов’язкову явку. Пізніше, відповідно до ухвали окупаційного суду, їй призначили штраф за статтею про масове перебування в громадському місці, що нібито спричинило порушення громадського порядку. 

«В окупованому Криму родичі політв’язнів часто піддаються репресіям. Зокрема, існує системна практика затримань родичів біля будівель окупаційних судів, де розглядаються політично вмотивовані кримінальні справи. Їх обвинувачують у вчиненні сумнівних адміністративних порушень, призначаючи адміністративний штраф або арешт», – зазначає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

Нагадаємо, що син Салієвої незаконно засуджений до 15 років позбавлення волі за нібито причетність до діяльності забороненої в росії ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір.  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини