Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Майданівцю Коломійцю погрожують в кримському СІЗО

4 / 04 / 2016

Учасник Євромайдана Андрій Коломієць, якого судять в Криму, знаходиться в СІЗО Сімферополя в одній камері з прихильниками угруповань “ЛНР / ДНР” та відчуває тиск з боку своїх співкамерників через національність, віросповідання і свою громадянську позицію. Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на адвоката Коломійця.

Захисник повідомив в суді, що, за словами Коломійця, разом з ним в одній камері в СІЗО перебувають двоє осіб, імовірно, прихильники так званих “ДНР” та “ЛНР”. Один з них – житель Севастополя, який воював проти України на боці бойовиків.

Коломієць розповів своєму адвокатові, що співкамерники ненавидять його як “українця, опозиційно налаштованого до режиму Януковича”. Його ображають, провокують на сварки, принижують і погрожують фізичною розправою. Решту співкамерників учасники самопроголошених республік налаштовують проти українця. Тому інші ув’язнені ставляться до нього швидше вороже, ніж нейтрально.

Адвокат вказав суду, що здоров’я Андрія Коломійця ослаблене знаходженням під вартою понад 10-и місяців. Тому загрози від співкамерників Коломієць оцінює як реальн.

Адвокат зазначив, що “зазначені обставини перебування Коломійця під вартою є фактично тортурами”.

Захисник українця також повідомив суду, що в камері, розрахованій для знаходження шести чоловік, постійно знаходяться не менше 10-ти чоловік, іноді їх кількість збільшується ще на кілька чоловік.

Нагадаємо, Андрія Коломійця, жителя Київської області, 1993 року народження, звинувачують у замаху на вбивство двох колишніх співробітників “Беркута” під час Майдану в Києві. В цілому, Коломійцю може загрожувати до 20 років позбавлення волі.

30 березня на судовому засіданні адвокат вказав суду на застосування тортур до Коломійця після затримання, а також вказав на факти, які свідчать про фальсифікації в цій справі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини