Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Лутковська попросила Москалькову втрутитися в процес передачі Сенцова і Кольченка

26 / 10 / 2016

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська попросила російського омбудсмена Тетяну Москалькову  втрутитися в ситуацію з передачею українських політв’язнів, кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка, в Україну і провести перевірку правових підстав набуття ними громадянства РФ.

Про це повідомляє прес-служба українського омбудсмена.

Лутковська направила на адресу Москалькової лист щодо примусового прийняття в громадянство РФ громадян України, які під час анексії проживали в Криму і не змогли у встановлений термін звернутися в міграційну службу, щоб відмовитися від російського громадянства, в тому числі і тому, що у цей час перебували в місцях позбавлення волі.

За її словами, це питання набуває все більшої актуальності у зв’язку з тим, що саме через наявність у Сенцова і Кольченка російського громадянства, яке було їм надано автоматично, Міністерство юстиції РФ відмовилося передати їх в Україну для подальшого відбування покарання.

«Автоматичне придбання російського громадянства тими особами, які в силу різних причин не змогли від нього відмовитися, фактично є примусовим», — зазначає в листі Лутковська.

21 жовтня Мін’юст Росії відповів на запит України про видачу політв’язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка. У Росії відмовилися передавати українців, стверджуючи, що після анексії Криму вони автоматично набули російське громадянство, не дивлячись на те, що у березні 2016 року РФ визнавала їх громадянами України.

24 жовтня український омбудсмен Валерія Лутковська заявила, що українська сторона звернеться до Росії з вимогою пояснити причини відмови екстрадиції українських політв’язнів, кримчан Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

25 жовтня уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що засуджені в Росії кримчани Олег Сенцов та Олександр Кольченко не можуть бути видані Україні, якщо вони мають російське громадянство.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини