Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Лікар прийшов і пішов: політв'язень Яшар Шихаметов скаржиться на проблеми зі здоров'ям, в СІЗО йому не надають допомоги

17 / 03 / 2021

Про це QirimInfo повідомив адвокат в’язня Олексій Ладін, який разом зі своїм підзахисним брав участь у засіданні через відеоконференцзв’язок із СІЗО-1 Сімферополя.

За словами захисника, засідання пройшло у формальному режимі.

«Якихось обґрунтувань правильності підозр щодо Яшара в скоєнні злочину не було. Були тільки твердження ФСБ, про те, що він є членом “Хізб ут-Тахрір”. Яшар з самого першого моменту (затримання — ред.) говорив, що він не має і не мав ніякого відношення до “Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі”. Під час обшуку йому були підкинуті 3 брошури релігійного змісту, які можливо мають відношення до “Хізб ут-Тахрір”», — сказав Олексій Ладін.

Також Яшар Шихаметов поскаржився своєму адвокатові на проблеми зі здоров’ям і на ненадання йому медичної допомоги в СІЗО.

«У нього скарги на болі в нирках. Він викликав лікаря кілька разів. Лікар приходив, дивився і йшов. Не ставив ніякого діагнозу», — сказав захисник.

Олексій Ладін має намір направити клопотання, про надання Яшару Шихаметову адекватного медичного огляду і призначення лікування, аби його родичі могли пересилати йому необхідні ліки.

Нагадаємо, вранці 17 лютого в Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Совєтському районі окупованого Криму після обшуків, було затримано сімох активістів (в тому числі і Яшара Шихаметова), яких обвинуватили за статтею 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації). Пізніше одного із затриманих відпустили.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини