Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Київ ініціює скасування судового збору для кримчан, які оформляють свідоцтво про народження

17 / 06 / 2016

Міністерство юстиції України ініціює скасування судового збору для мешканців окупованого півострова і Донбасу, які бажають оформити свідоцтво про народження на материковій Україні, повідомляє «Крим Реалії».

За словами голови Мін’юсту України Павла Петренка, такий проект отримав позитивну рекомендацію ООН, і сподівається на схвалення його парламентом України.

«З огляду на те, що цей порядок виправдав себе з точки зору практичного застосування і отримав позитивну рекомендацію ООН, ми прийняли рішення ініціювати перед українським парламентом введення пільги по сплаті судового збору. Міністерство юстиції вважає, що дана категорія справ є соціально чутливою і тому є всі підстави, щоб український парламент звільнив таких громадян від сплати судового збору», — заявив міністр.

Крім цього, додав Петренко, Міністерство буде вводити аналогічні ініціативи і щодо інших актів цивільного стану.

«Ми зараз відпрацьовуємо механізм спрощеної реєстрації шлюбу для осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо забезпечити реєстрацію шлюбу таких громадян невідкладно за їх заявою до будь-якого РАГСу по всій території України», — повідомив Петренко.

Раніше Петренко повідомив, що мешканці окупованих Донбасу і Криму отримали 6 тисяч українських свідоцтв про народження та смерть за останні 3 місяці.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини