Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Китайський кабелеукладач перейшов через Керченську протоку

23 / 11 / 2015

Китайський кабелеукладач JIANGONG1, заведений в Керченську протоку для будівництва енергомоста між Кримом і Росією, сьогодні підійшов до мису Ілліч — однієї з точок будівництва енергомосту з боку Краснодарського краю.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, судно JIANGONG1 під прапором Китаю після тривалого простою попрямувало до точки будівництва енергомоста вранці 22 листопада. Навігаційне обладнання було включено майже відразу після того, як з материкової частини України припинилися поставки електрики.

Останнє офіційне повідомлення про роботи з укладання кабелю по дну Керченської протоки датована 18 жовтня, коли китайський кабелеукладач також прямував до мису Ілліч.

За даними BlackSeaNews, компанією-судновласником і оператором судна є «Shanghai Foundation Engineering Group Co, Ltd», яка спеціалізується на будівництві мостів, тунелів, залізниць і входить до складу будівельної корпорації Shanghai Construction Group.

Як повідомляв раніше Центр журналістських розслідувань, активні работи на місці будівництва енергомосту з Росії до Криму почалися влітку 2015 року, коли був оголошений тендер на13 мільярдів рублів.

«Влада» Криму заявляє, що до кінця 2015 року в анексованому Криму буде запущена перша черга енергомосту, яка дозволить поставляти на півострів з материкової Росії до 300-350 МВт щодня. Проте дані про електричну магістраль, яку РФ збирається прокласти по дну Керченської протоки, регулярно змінюються.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини