Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Курт Волкер: далекобійна артилерія та F-16 допоможуть Україні звільнити Крим

20 / 07 / 2023

На думку колишнього спецпредставника Державного департаменту США з питань України в НАТО Курта Волкера, далекобійна артилерія та F-16 — два складники подальшої деокупації Криму. Про це Волкер сказав у відповідь на запитання аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка.

«Я думаю, що в якийсь момент ми надамо боєприпаси більшої дальності [до 300 кілометрів — ред.], а винищувачі четвертого покоління F-16 мають надійти на початку наступного року. І я вважаю, що ці дві речі будуть важливими, коли справа дійде до відрізання Криму від матеріально-технічного забезпечення росією через міст, від наземного зв’язку та сполучення із зоною контрнаступу. Коли Крим буде відрізано, росія не зможе утримувати там свої військові сили. І я думаю, що це буде початком реальних змін і повернення Криму Україні», — відповів Курт Волкер на запитання про те, яка допомога необхідна Україні для деокупації півострова.

Також, на думку Волкера, важливим кроком до невизнання російської анексії півострова стало ухвалення Кримської декларації у 2018 році. Цей документ державного секретаря Сполучених Штатів Америки Майкла Помпео підтверджує невизнання анексії півострова росією та проголошує довгострокову політику щодо відмови визнання її претензій на територію, захоплену силою всупереч міжнародному праву.

«Вона була скопійована з того, що ми говорили про країни Балтії в 1940 році. Тоді під керівництвом держсекретаря Самнера Уеллса була оприлюднена декларація під назвою «Декларація Уеллса про країни Балтії». І Майк Помпео як держсекретар погодився оприлюднити схожу заяву щодо Криму», — додав Курт Волкер.

19 липня 2023 року відбулася неформальна зустріч із колишнім спецпредставником Держдепу США з питань України в НАТО Куртом Волкером. Її організувала Асоціація «Професійний уряд», яка об’єднує українців-випускників провідних університетів світу.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини