Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кулемет, вибухівка і теракти: Росія проводить інформаційну операцію із демонізації кримських татар, — активістка

17 / 02 / 2021

«Чекісти» заявили, що, крім пропаганди ісламістської ідеології і вербування нових прихильників, члени цієї організації планували здійснення терактів на території Північного Кавказу.

Під час обшуків у них вилучили «більше 40 екстремістських матеріалів», а лісі в Карачаєво-Черкесії нібито навіть знайдено схрон зі зброєю (в тому числі кулемет), вибухівкою і «поясом смертника».

Як повідомила у Facebook активістка «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієва, до обшуків в будинках активістів, які відбулися 17 лютого, це не має ніякого відношення.

За її словами це умисна інформаційна операція, яка спрямована на залякування населення Криму і «демонізацію кримських татар».

«Змішуючи інформаційні потоки про різні затриманнях, достовірність і правомірність яких викликає обґрунтовані сумніви, людей хочуть налякати ісламським тероризмом, якого в Криму ніколи не було. Після низки заяв міжнародних організацій та інститутів, влада зацікавлена ​​в тому, щоб зняти акцент з переслідування кримських татар в Криму і показати, що це боротьба зі злочинцями, екстремістами і терористами, а не з активістами. У нинішню внутрішньополітичну ситуацію в Росії міфом про ісламський тероризм в черговий раз намагаються маніпулювати, щоб відвернути увагу суспільства від систематичних і наростаючих порушень прав людини як в самій Росії, так і в Криму», — написала Зудієва.

Нагадаємо, вранці 17 лютого після обшуків в різних районах Криму, були затримані 6 активістів, яких звинувачують за статтею 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації).

Вибір редакції

Ще Новини