Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS звернулася до Міністерства закордонних справ України з проханням відреагувати на порушення Росією права жителів Криму на переміщення

13 / 07 / 2020

У заяві вказується, що у зв’язку з протиепідеміологічними заходами, з 29 березня 2020 року уряд РФ дозволив залишати РФ і Крим громадянам Росії, у яких є також інше громадянство лише один раз.

«Тобто, мешканці Криму мають можливість одноразово виїхати з Криму через російські КПВВ, посилаючись на норму про наявність у них громадянства України. Так, за інформацією окупаційної влади, жителі Криму, які мають “громадянство РФ” не зможуть покинути територію півострову на підставі тільки українського паспорту і підлягають адміністративній відповідальності», — повідомляється у заяві КримSOS.

Також наголошується, що спроба повторного перетину адміністративного кордону з Кримом до зняття карантину буде вважатися спробою незаконного перетину «державного кордону», відповідальність за яку передбачено кримінальним законодавством РФ.

Така ситуація, серед іншого, ставить у скрутне становище абітурієнтів з Криму, які бажають вступати до ВНЗ на материковій частині України.

«З початком вступної кампанії-2020 велика кількість дітей та їхніх батьків виїхали на підконтрольну територію України для складання іспитів, ЗНО та подання документів через Освітні Центри “Крим-Україна”. Таким чином, у розумінні російського законодавства, вони використали своє право на одноразовий виїзд з Криму. Тому, після повернення та до закінчення карантинних обмежень вони не зможуть покинути окуповану територію, що ставить під загрозу можливість реалізації права на освіту», — йдеться у заяві.

Також варто відзначити, що наявність права власності на нерухоме майно та землю в окупованому Криму не входить до переліку підстав для в’їзду на півострів громадян України.

«Неможливість громадян України, які не проживають постійно у Криму, в’їхати на тимчасово окуповану територію України та розпоряджатися своїм майном…створює суспільний резонанс та обґрунтовані побоювання щодо можливої конфіскації цього майна окупаційною владою», — наголошується у заяві.

На думку експертів КримSOS, встановлені російською окупаційною владою правила в’їзду і виїзду між Кримом і материковою частиною України суперечать нормам міжнародного права. Серед іншого, РФ порушує Міжнародний пакт про громадянські і політичні права 1966 р, ст. 12 якого гарантує кожному, хто законно перебуває в Криму, право на вільне пересування і забороняє позбавляти громадян України права на в’їзд на територію своєї держави, в тому числі на територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Громадська організація КримSOS просить МЗС України звернутися до міжнародного співтовариства з метою інформування та припинення порушення Росією прав мешканців Криму.

Детальніше з текстом заяви ви можете ознайомитись тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини