Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: жителі Криму можуть укласти договір з адвокатом без ЕЦП

12 / 12 / 2022

Жителі окупованого Криму мають змогу укласти договір з адвокатом за відсутності електронного цифрового підпису. Про це юристка КримSOS Анастасія Калініна розповіла під час вебінару для юристів та адвокатів, які працюють із жителями окупованих територій.

«Наші адвокати роблять це [укладають договір з клієнтом] шляхом обміну відсканованих документів, а також шляхом представлення особи на підставі ордеру адвоката. Будь-які зміни [у законодавстві], які взагалі прописують наявність у жителів окупованого Криму ЕЦП, не будуть працювати на практиці», — пояснила юристка.

Українські оператори мобільного зв’язку не працюють на території окупованого Криму. Через це місцеві жителі не мають змоги створити електронний цифровий підпис, який прив’язаний до номеру. Це ускладнює укладання договора з адвокатом, а також отримання державних онлайн-послуг.

«Якщо в жителів так званих новооккупованих територій може бути ЕЦП і де-не-де працюватиме мобільний зв’язок, то для жителів Криму це не працює», — додала Анастасія Калініна.

12 грудня відбувся перший із серії вебінарів для юристів системи надання безоплатної правової допомоги (БПД) та адвокатів, які надають допомогу жителям окупованого Криму. 

16 грудня відбудеться друга лекція на тему встановлення юридичних фактів народження дітей на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь. Дізнатися деталі й зареєструватися можна за посиланням.

Нагадуємо, що дізнатися більше про укладання договору з адвокатами жителям окупованого Криму можна звернувшись до спеціалістів «гарячої юридичної лінії» КримSOS за контактами:

  • Для дзвінків Україною та світом: +38096240123, +380952775355 (Viber, Signal, Telegram, WhatsApp).
  • Для дзвінків та повідомлень у месенджери Viber, Signal, Telegram, WhatsApp: +380630771619

Юристи працюють із 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення в месенджерах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини