Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: засуджену за депортацію «суддю» Феденьову можна притягнути до відповідальності за інші злочини

5 / 04 / 2023

Так звану «суддю» Тетяну Феденьову, яку засудили за депортацію цивільних із Криму, можна притягнути до відповідальності й за інші скоєні злочини. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Так звана «суддя» окупаційного «Армянський міського суду» в Криму незаконно ув’язнила двох Свідків Єгови: Олександра Дубовенка та Олександра Литвинюка. Через це її можна притягнути до відповідальності за воєнний злочин — незаконне позбавлення волі (ст. 8 (2)(a)(vii) Римського статуту Міжнародного кримінального суду)», — каже Євгеній Ярошенко.

Винісши вирок Свідкам Єгови, Тетяна Феденьова незаконно застосувала кримінальне законодавство держави-окупанта на окупованій території, що порушує ст. 43 Гаазького положення про закони і звичаї війни на суходолі та ст. 64 IV Женевської конвенції). Також такі дії порушують право на свободу та особисту недоторканність (ст. 9 Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, ст. 5 Європейської конвенції з прав людини) та право на свободу релігії (ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, ст. 9 Європейської конвенції з прав людини).

5 квітня 2023 року Офіс Генерального Прокурора України повідомив, що в Україні вперше винесли вирок за депортацію цивільного населення з Криму. Так звану «суддю» окупаційного «Армянського міського суду» в Криму заочно засудили до 10 років позбавлення волі. Її визнали визнано винною в депортації кримчанина з території тимчасово окупованого півострова, що є порушенням законів та звичаїв війни (ст. 438 Кримінального кодексу України) та воєнним злочином відповідно до норм міжнародного права.

Влітку 2022 року КримSOS опублікувала дослідження, у якому розкриті імена суддів, які розглядають кримінальні справи або винесли вироки сьогоднішнім жертвам політичних переслідувань у Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини