Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: запровадження адміністративної процедури частково спростить оформлення документів на ТОТ

23 / 05 / 2023

З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України до органів державної реєстрації актів цивільного стану та судів усе частіше надходять запити про підтвердження фактів народження, смерті та шлюбу на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Передати документи з ТОТ до необхідних органів на підконтрольних територіях неможливо через відсутність транспортного сполучення.

Цю проблему може вирішити ухвалення законопроєкту № 9069 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та за межами України». 

На думку адвокатки КримSOS Анни Рассамахіної, ухвалення законопроєкту дозволить вирішити проблему перенавантаження судів та уникнути негативних наслідків у майбутньому.

«Це дуже важливо, особливо на перспективу, адже документувати, у першу чергу, факти народження дітей буде потрібно. Чим далі ми відтерміновуємо ухвалення цього механізму, тим гірше буде потім. Так ми приховуємо цю проблему, але вона нікуди не зникне», – розповіла Анна Рассамахіна в ефірі Громадського радіо.

Законопроєкт передбачає зміни до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Головним нововведенням буде стаття 17 прим. 1. Згідно з нею підрозділи Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦСи) та дипломатичні представництва України за кордоном зможуть реєструвати факт народження, смерті чи шлюбу на підставі документів, виданих на окупованих територіях. Наразі це неможливо.

Нагадуємо, що раніше коаліція організацій, що опікуються захистом прав постраждалих унаслідок збройної агресії російської федерації проти України пояснила, чому важливо ухвалити законопроєкт № 9069.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас