Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: за півроку в Криму відкрили 109 справ про «дискредитацію армії рф»

9 / 09 / 2022

За пів року кримські окупаційні суди розглянули 109 справ про нібито дискредитацію збройних сил росії. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«За майже пів року «кримськими судами» було відкрито 109 адміністративних справ про нібито дискредитацію збройних сил росії щодо 105 осіб. Тільки у двох справах осіб було визнано невинними», — розповів Євгеній Ярошенко.

У 96 справах людей штрафували в середньому на 30 тисяч рублів. 8 справ передали іншим «судам» або ж по ним досі не винесли рішення. В 11 випадках у документах знаходили помилки, тож справи повернули назад до «органів», що ініціювали адміністративне провадження.

«Скандування гасел «Ні війні», «Слава Україні», публічна демонстрація української символіки — це підстави для притягнення осіб до відповідальності за нібито дискредитацію збройних сил росії», — пояснює Євгеній Ярошенко.

Нагадуємо, що 4 березня російські депутати ухвалили поправки до законодавства, які передбачають адміністравну та кримінальну відповідальність за «дискредитацію збройних сил російської федерації». Це дозволяє переслідувати людей за поширення інформації, що відрізняється від офіційної позиції кремля. Поправки прийняті з метою «захисту інтересів рф та її громадян, підтримки міжнародного миру та безпеки».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини