Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: як віддалено відкрити рахунок у банку та отримати допомогу на дитину українцям за кордоном

16 / 05 / 2023

18 квітня 2023 року Уряд України врегулював питання призначення допомоги після народження дитини батькам, які через війну виїхали за кордон. Українці, які тимчасово перебувають за кордоном і стали батьками, можуть отримати допомогу на дитину.

Щоб отримати допомогу один із батьків має подати заяву та відповідні документи до органу соціального захисту за своїм зареєстрованим місцем проживання в Україні.

Як це зробити:

  • відкрити рахунок для соціальних виплат у банку — це можна зробити віддалено без особистого відвідування банку;
  • заповнити заяву згідно з Наказом Про затвердження форми Заяви про призначення всіх видів соціальної допомоги та компенсацій, яка розміщена за посиланням;
  • до заяви додати видані компетентними органами країни перебування та легалізовані в установленому порядку копії документів, що засвідчують народження дитини, з перекладом українською мовою;
  • надіслати поштою заяву та копії документів, що засвідчують народження дитини, до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні.

Допомогу призначає орган соціального захисту населення, до якого направлені заява й документи. Кошти перераховують на особовий рахунок одного з батьків у банку.

Звернутися по допомогу можна в перші 12 місяців від дня народження дитини. Термін продовжено на період дії карантину та ще місяць після його завершення.

Юристи КримSOS звернулися до Національного банку України за розʼясненням щодо переліку банків, які беруть участь у цій державній програмі та надають можливість віддалено відкрити рахунок для соціальних виплат.

Відповідно до роз’яснення Національного банку України перелік уповноважених банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, опублікований на сайті Міністерства фінансів України.

Будь-який банк із зазначеного переліку може надавати послуги віддаленого відкриття рахунку. У разі виникнення запитань можна звернутися до Національної соціальної сервісної служби України службу України: (044) 289–87–89, info@nssu.gov.ua 

Якщо у вас виникають юридичні питання — радимо звернутися до юристів «гарячої лінії КримSOS» за номерами +38 096 224 01 23 для дзвінків Україною та світом, +38 095 277 53 55 та +38 063 077 16 19 у Viber, Signal, Telegram, WhatsApp. Вони працюють із 9:00 до 18:00 з понеділка до п’ятниці, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення в месенджерах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини