Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: все більше українців хочуть виїхати з Криму

22 / 08 / 2022

Все більше українців звертаються до КримSOS для отримання інформації щодо виїзду з тимчасово окупованого Криму. Про це розповів в ефірі Espreso.TV голова Правління КримSOS Олексій Тільненко

“Ми зараз фіксуємо досить велику кількість звернень. Наприклад, від наших громадян, які залишалися на території тимчасово окупованого півострову щодо того, як покинути територію Криму і виїхати або на територію України, або на територію інших країн. Для того, щоб їх, цих молодих людей, чоловіків не було мобілізовано в разі повномасштабної мобілізації в Криму і на інших окупованих територіях відповідно до лав збройних сил російської федерації”, – розповів Олексій Тільненко. 

Наразі є два потенційні шляхи виїзду з тимчасово окупованого Криму та новоокупованих територій Запорізької та Херсонських областей. Перший – Василівка у Запорізькій області, де окупанти мають блокпости та, фактично, проводять фільтраційні заходи. Другий – через Керченський міст на територію росії, надалі – до інших держав і вже потім до України. 

“Звичайно, достатня кількість є проблемних питань відповідно до того, що найчастіше з такими зверненнями, про які я казав, звертаються молоді хлопці, у яких, у зв’язку з молодим віком, відповідно не було можливості оформити, наприклад, паспорти громадян України. Тобто, у них є ці окупаційні паспорти, свідоцтва про народження і все. Наразі можливості для виїзду є, я не можу сказати, що вони прямо стовідсоткові, але намагатися треба, бо, знаєте, краще спробувати, ніж потім опинитися з автоматом, воюючи проти своєї країни”, – пояснив Олексій Тільненко. 

Нагадуємо, раніше аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко пояснював, як отримання російського паспорта загрожує незаконним призовом до лав російської армії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас