Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Україна ініціювала проти рф дев'ять міждержавних справ за протиправні дії у Криму

23 / 11 / 2022

Україна ініціювала проти росії дев’ять міждержавних справ у трьох міжнародних судах за протиправні дії в окупованому Криму. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко повідомив у ефірі Чорноморської Телерадіокомпанії.

«За все скоєне має відповісти не тільки росія, але і її посадові особи, її військові, які вчиняли цілу низку міжнародних злочинів. Є кілька механізмів: є Європейський суд з прав людини, є Міжнародний суд ООН, є Постійна палата третейського суду. Сумарно, станом на сьогодні, дев’ять міждержавних справ у цих судах проходять», — розповів Євгеній Ярошенко.

Міждержавні  справи стосуються, зокрема, порушень прав людини, расової дискримінації та порушення прав України як прибережної держави. Також існує й індивідуальна кримінальна відповідальність за воєнні злочини, злочини проти людяності і, можливо, геноцид. За це особи відповідатимуть особи в межах  Міжнародного кримінального суду, незалежно від їхнього громадянства. Міжнародні злочини не мають терміну давності.

«Щодо термінів, то потрібно розуміти, що міжнародне правосуддя…воно не швидке. Для прикладу, перша міждержавна скарга України проти росії до Європейського суду з прав людини була подана у 2014 році одразу після початку окупації Криму. Лише на початку 2021 року ЄСПЛ виніс рішення про прийнятність цієї скарги та перейшов до розгляду по суті. Тому це триватиме кілька років або навіть більше», — додав аналітик.

Нагадуємо, що раніше Євгеній Ярошенко повідомляв, що своїми діями в окупованому Криму росія порушила всі 10 принципів Гельсінського заключного акту.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас