КримСОС та Координаційний центр з надання правової допомоги сприятимуть переселенцям у захисті їх прав
2 / 03 / 201728 лютого «КримСОС» та Координаційний центр з надання правової допомоги уклали Меморандум про співпрацю. Документ підписали Голова правління ГО «КримСОС» Таміла Ташева та директор Координаційного центру Андрій Вишневський. Під час підписання меморандуму сторони зазначили, що прагнуть створити сприятливі та зручні умови для того, аби внутрішньо переміщені особи з Криму та сходу України отримували якісну та своєчасну безоплатну правову допомогу.
У рамках співпраці сторони домовились про вироблення спільних механізмів співпраці щодо обміну інформацією стосовно внутрішньо переміщених осіб, які звертаються за безоплатною правовою допомогою до ГО «КримСОС» та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це дозволить краще зрозуміти правові потреби переселенців та оперативно допомогати їм у їх вирішенні.
«У такій великій системі як безоплатна правова допомога завжди актуальним є «занурюватися вглиб», і максимально пристосувати наші послуги до потреб громад та конкретних цільових груп. На наш погляд, тут є величезний простір саме для співпраці з громадськими організаціями. Ми зацікавлені працювати з громадськими організаціями, щоб вони більшою мірою зосередилися на підготовці матеріалів, на аналітичній роботі, на навчальних програмах – це один напрям. Інший напрям, який ми хочемо розвивати, це зовнішній моніторинг системи безоплатної правової допомоги. Можна спільно співпрацювати у напрямі розроблення стандартів послуг – зокрема, стандартів надання первинної правової допомоги, а також вторинної правової допомоги – в цивільних та адміністративних справах. Ці стандарти можуть бути ширші, тобто це не тільки стандарти роботи юриста, це комплексні стандарти надання послуг для людей та окремих цільових груп, зокрема й таких – як внутрішньо переміщені особи», – зазначив Андрій Вишневський.
«Коли ми спілкуємося з громадськими організаціями, партнерами, донорами, то завжди наголошуємо на необхідності активної співпраці з центрами надання безоплатної правової допомоги. Ми розуміємо, що потрібно організовувати навчання для регіональних центрів, розказувати, як працювати з переселенцями, яка є законодавча база, наводити приклади успішно реалізованих кейсів. Сподіваємося, що об’єднання зусиль із Координаційним центром з надання правової допомоги допоможе нам більш ефективно працювати над вирішенням проблемних правових запитів переселенців», – наголосила Таміла Ташева.
У рамках виконання Меморандуму сторони домовилися про те, що зусиллями фахівців «КримСОС» та системи безоплатної правової допомоги для переселенців також спільно будуть проводитися просвітницькі заходи, які допоможуть переселенцям краще розуміти свої права і вільно в них орієнтуватися.