Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: сумарний термін ув’язнення нинішнім кримських політв’язнів збільшився до 1310 років

24 / 11 / 2022

Сумарний термін вироків нинішнім жертвам політичних переслідувань в окупованому Криму збільшився до 1310 років та 2 місяців. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Сумарний термін вироків жертвам політичних переслідувань у Криму, які наразі перебувають за ґратами, збільшився до 1310 років та 2 місяців. Лише за останній місяць строк збільшився на 82 роки та 4 місяці. За цей час було засуджено семеро осіб, з них два за обвинуваченням у нібито приналежності до батальйону імені Номана Челебіджихана та п’ятеро – за нібито участь у ісламській політичній організації Хізб ут-Тахрір», — розповів Євгеній Ярошенко.

25 жовтня так званий «київський районний суд міста Сімферополя» засудив кримського татарина, таксиста з Херсонської області Рустема Гугурика до 8,5 років колонії суворого режиму. Його обвинуватили у нібито участі в кримськотатарському добровольчому батальйоні імені номана Челебіджихана.

10 листопада цей же «суд» за аналогічними обвинуваченнями засудив кримського татарина Айдера Умерова до шести років колонії суворого режиму. Нагадуємо, що 1 червня 2022 року верховний суд рф визнав батальйон терористичною організацією.

24 листопада південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону виніс вирок п’ятьом кримським татаринам. До 13 років колонії суворого режима було засуджено Яшара Муєдінова та Енвера Аметова, а громадянських журналістів «Кримської солідарності» Османа Аріфмеметова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва — до 14 років. Їх обвинуватили у нібито причетності до ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу.

За роки окупації до реальних термінів ув’язнення російськими судами й окупаційними судами в Криму було засуджено 108 осіб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини