Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: спрощення процедури підтвердження особи допоможе кримчанам потрапити до ЄС

16 / 06 / 2022

Потрібно спростити кримчанам процедуру підтвердження особи – це дозволить їм швидше оформити українські документи, щоб повернутись до України через треті країни. Про це розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна під час слухань у Верховній Раді України.

“Важливо надавати можливість нашим співгромадянам потрапити в Україну через країни ЄС. Для цього українцям без документів  можуть оформити посвідчення на повернення в Україну в українських консульствах. Та існує проблема ідентифікації особи для кримчан і документи оформлюють не усім. Щоб кримчанам отримати внутрішній та закордонний паспорт, потрібно привезти свідків, які підтверджують свою особу. Більшість людей не можуть привезти сусідів чи родичів для цієї процедури”, – повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

Після повномасштабного вторгнення українці з території окупованого Криму найчастіше виїжджають до країн ЄС, Грузію чи Туреччину. 

“З 2014 року, кримчани, які висловлювали проукраїнську позицію вимушені були покинити півострів через загрози викрадення, ув’язнення чи життю. На жаль, така тенденція залишається. А зараз ще додається ризик призову до лав армії росії та відправлення на війну”, – зазначила Анастасія Калініна.

15 червня у Комітетах Верховної Ради України відбулись слухання на тему “Захист прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи, внаслідок збройної агресії російської федерації”. КримSOS та інші громадські організації були запрошені для висвітлення ситуації з порушенням прав українців. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини