Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS спільно з іншими громадськими організаціями написали звернення стосовно скорочення фінансування житлових програм переселенців

17 / 11 / 2020

У зверненні зазначено, що в прийнятому в першому читанні Верховною Радою проєкті бюджету України на 2021 рік відсутнє фінансування двох важливих програм забезпечення житлом переселенців, а саме програми «Доступне житло» та програми пільгового кредитування учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

Громадські організації нагадують, що вирішення житлових проблем внутрішньо переміщених осіб було одним з найгостріших питань, що виникли після початку збройного конфлікту в 2014 році, і залишається таким зараз.

«Відсутність житла безпосередньо впливає на повноцінну інтеграцію переселенців у приймаючі громади та облаштування свого життя. Окрім того, часто це є основною причиною їхнього повернення на тимчасово окуповані території України, що таким чином ставить під загрозу їхню безпеку і життя», — йдеться у зверненні.

Громадські організації зазначають, що внутрішньо переміщені особи зацікавлені взяти участь в зазначених програмах. Так, наприклад, тільки в черзі на участь у програмі «Доступне житло» перебувають 16 тис. громадян.

«Згідно з результатами спільної оцінки потреб, яку організовувало Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні за участю КримSOS в 2015, 2017 і 2019 роках, доступ до житла є найактуальнішою потребою внутрішньо переміщених осіб. Припинення фінансування такого ключового напрямку підтримки ВПо показує незацікавленість держави у вирішенні їхніх проблем, а також відмова від зобов’язань покладених на неї. Ми вважаємо таку ситуацію неприпустимою, особливо з огляду на, що ВПО особливо сильно відчули на собі наслідки пандемії та карантинних обмежень», — зазначив координатор КримSOS Денис Савченко.

Громадські організації, які підписали звернення, просять при підготовці проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021» до другого читання, врахувати потребу фінансування програми пільгового житлового кредитування учасників АТО і ВПЛ під 3% річних і програми «Доступне житло».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини