Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: щонайменше 14 кримських політв’язнів етапували до російських в’язниць у 2023 році

18 / 07 / 2023

З початку 2023 року щонайменше 14 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму етапували до в’язниць на території росії, що є воєнним злочином. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Етапування цивільних осіб, у тому числі політв’язнів, з Кримського півострова на територію росії є воєнним злочином. Такими діями окупанти порушують статті 49 і 76 IV Женевської конвенції. Згідно зі статтею ст. 76 IV Женевської конвенції, «обвинувачені в скоєнні злочину, повинні перебувати в окупованій країні, а в разі засудження повинні там само відбувати термін покарання», – каже Євгеній Ярошенко.

У січні 2023 р. Еміль Зіядінов та Ленур Сейдаметов були епатовані із СІЗО Ростовської області до тюрми в Єльці Липецької області для відбування покарання за нібито причетність до Хізб ут-Тахрір. Того ж місяця за аналогічним вироком Тимур Ялкабов був етапований до тюрми Димитрограду Ульянівської області.

У травні цього року із СІЗО Новочеркаська до в’язниці Димитровграда Ульянівської області етапували й політв’язня Рустема Сейтемеметова. Згодом до в’язниці в місті Владимир незаконно перевезли братів Сейтумера та Османа Сейтумерових. Усіх трьох кримських татар також засудили за нібито причетність до Хізб ут-Тахрір.

У червні із СІЗО Новочеркаська етапували фігурантів другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір»: Шабана Умерова — до в’язниці Верхньоуральська (Челябінська область), Різу Ізетова — до в’язниці Владимира. До в’язниці в Єльці незаконно перевезли магістра ісламських наук Вадима Бектемірова, якого також засудили за нібито участь у діяльності «Хізб ут-Тахрір».

Також у червні цього року до російських колоній етапували двох вірян «Свідків Єгови», яких у грудні 2022 року окупаційні суди в Криму засудили до позбавлення волі. Олександра Дубовенка етапували до колонії в Коломні (Московська область), а Олександра Литвинюка – до колонії села Талиці (Івановська область). У березні 2023 року їх етапували із СІЗО Сімферополя до російського Краснодару.

У липні 2023 року ще трьох фігурантів другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» етапували із СІЗО Новочеркаська до російських в’язниць: Ремзі Бекірова — до в’язниці Єнісейська (Красноярський край), а Меджита Абдурахманова та Фархода Базарова — до в’язниці Балашова (Саратовська область).

Нагадуємо, що незалежно від правомірності чи неправомірності ув’язнення жителів Криму та їхнього переміщення за межі окупованого Криму, відбування покарання в місцях, віддалених від місць проживання членів родини, може порушувати право на повагу до сімейного життя, гарантованого ст. 8 Європейської конвенції з прав людини та ст. 17 Міжнародного пакту про громадянські й політичні права.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини