Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: рф впроваджує «кримський сценарій» на новоокупованих територіях

28 / 07 / 2022

росія впроваджує політику примусової паспортизації громадян України на новоокупованих територіях за «кримським сценарієм» 2014 року. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна у коментарі Svoi.city.

«У лютому-березні 2014 року росія “автоматично” надала громадянство усім кримчанам, а відмовитись було майже неможливо. Ті, хто все ж вирішував залишити українське громадянство, позбавлялись майже усіх фундаментальних соціальних і політичних прав. Таку тенденцію ми бачимо і сьогодні на новоокупованих територіях сходу, Херсонської та Запорізької областей, а також щодо українців, яких примусово вивозять або депортують до росії», – розповідає юристка КримSOS Анастасія Калініна. 

Громадян України з паспортами рф можуть незаконно призвати до окупаційної армії для участі в бойових діях проти власної держави. Соціальна та гуманітарна допомога, збереження права власності, доступ до медичної допомоги, освіти для жителів окупованих територій також можливі лише за наявності окупаційного паспорта. 

Юристка КримSOS Анастасія Калініна у коментарі ресурсу про життя переселенців та події на сході України Svoi.city розповіла про небезпеку примусової паспортизації українських громадян окупаційною російською владою. Прочитати матеріал повністю можна за посиланням

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас