Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: причетні до екологічних злочинів у Криму можуть бути покарані

7 / 02 / 2023

російських посадовців можна притягнути до індивідуальної кримінальної відповідальності за екологічні злочини в Криму. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розповів у коментарі Радіо Свобода.

«Якщо ППТС* та ЄСПЛ** можуть бути механізмами притягнення рф як держави до відповідальності за окремі види екологічно шкідливої діяльності, то МКС*** може стати інструментом індивідуальної кримінальної відповідальності за злочини, скоєні на території України, незалежно від громадянства чи посадового становища підозрюваного», — розповів Євгеній Ярошенко.

Міжнародний кримінальний суд не має юрисдикції щодо суто екологічних злочинів. Однак, він може розслідувати екологічну шкоду як складову воєнних злочинів, злочинів проти людяності або злочину геноциду, скоєних на території України.

З початку окупації росія чинить на території Криму низку екологічних злочинів. Мілітаризація півострова, хижацька експлуатація природних ресурсів та знищення природоохоронних об’єктів наносить помітну шкоду екології окупованого Криму. Будівництво мосту через Керченську протоку, яким до Криму постачається військова техніка, спричинило загибель багатьох дельфінів. Три види дельфінів, які проживають у Керченській протоці, занесені до Червоної книги України.

Дізнатися більше про екологічні злочини росії в Криму можна в дослідженні КримSOS за посиланням.

*ППТС — Постійна палата третейського суду
**ЄСПЛ – Європейський суд із прав людини
***МКС — Міжнародний кримінальний суд

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас