Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS провів вебінар про правила облаштування укриттів

15 / 12 / 2022

15 грудня КримSOS організував вебінар «5 питань про облаштування укриттів» про особливості обладнання укриттів. Про це розповіла співкоординаторка КримSOS Ірина Даценко.

«Нові реалії обумовлюють гостру необхідність у якісно обладнаних укриттях у дитсадках, лікарнях, школах, житлових будинках, громадських приміщеннях — скрізь. Учасники вебінару дізналися про вимоги до приміщень, вентиляції, меблів, необхідних речей та про інші аспекти, які стосуються укриттів», — розповідає Ірина Даценко

Спікеркою була Ольга Лекова, архітекторка та власниця студії проєктування та дизайну ARTSTUDIOLEO. Ольга з початку повномасштабного вторгнення консультує щодо укриттів усіх охочих.

Основні поради щодо облаштування укриттів:

  1. Обладнувати укриття потрібно відповідно до стандартів, зокрема Наказу Міністерства внутрішніх справ України 09 липня 2018 року № 579.
  2. В укритті має бути стандартний набір необхідних речей.
  3. Укриття має бути інклюзивним. Наприклад, варто облаштувати пандус, придбати зйомний пандус чи зробити його самотужки.
  4. Івесторів варто зацікавлювати ідеями. Наприклад, створювати не просто укриття, а соціальні підприємства, які можуть використовувати сховища для різноманітних цілей, на кшталт пунктів незламності.
  5. Потенційних підрядників та продавців треба завжди перевіряти. Їхні товари та послуги мають відповідати стандартам безпеки в укритті.
  6. Для залучення коштів на обладнання укриття варто звертатися до донорів, місцевих бюджетів та краудфандингових платформ, наприклад, Спільнокошт.

«Кошти на облаштування можна знайти за допомогою грантів від міжнародних та національних організацій. Шанси знайти відповідний грант значно вищі в найближчі місяці, бо багато організацій взимку затверджують свої бюджети», — додає Ірина Даценко.

З презентацією та іншими матеріалами заходу можна ознайомитися тут, а переглянути відео із записом — на YouTube каналі «Громади України».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини